Tripp Lite UPS Smart 750VA 450W Rackmount AVR 120V Pure Sign Wave USB DB9 SNMP 2URM
IMG
Tripp Lite UPS Smart 750VA 450W Rackmount AVR 120V Pure Sign Wave USB DB9 SNMP 2URM - 750VA/450W - 12.5 Minute Full Load - 6 x NEMA 5-15R
  • .75kVA / 750VA / 600W line interactive 2U rack/tower UPS, Sine wave output
  • 120V output, Corrects brownouts and overvoltages from 83V to 147V
  • 0.8 Power Factor, Interactive LCD interface
  • Extended runtime options up to 450W
  • 4 post compatible mounting accessories
  • 95% line-mode efficiency, 2 switched load banks
  • USB, RS232, EPO and slot for SNMPWEBCARD option
  • 120V NEMA 5-15P input, 6 NEMA 5-15R outlets