Tripp Lite UPS Smart 750VA 600W Rackmount AVR 120V Pure Sign Wave USB DB9 SNMP 1URM
IMG
Tripp Lite UPS Smart 750VA 600W Rackmount AVR 120V Pure Sign Wave USB DB9 SNMP 1URM - 750VA/600W - 4.9 Minute Full Load - 6 x NEMA 5-15R
  • .75kVA / 750VA / 600W line interactive 1U rackmount UPS, Sine wave output
  • 120V output, Corrects brownouts and overvoltages from 83V to 147V
  • 0.8 Power Factor, Front panel status LEDs
  • Mounting brackets support 2 and 4 post installation
  • 98% line-mode efficiency, 2 switched load banks
  • USB, RS232, EPO and slot for SNMPWEBCARD option
  • 120V NEMA 5-15P input, 6 NEMA 5-15R outlets